מספר יצירה: #5433

אמן:
בן־דור אדווה, גרנשטיין איגנסיו, דביר נוף, לוי יעל, מולה מעיין, מימרן גלית, מכלוף איציק, קיסלוב אלינוי
תאריך:
2023
נושא:
7 באוקטובר, דיוקן, היסטורי
יישוב:
תל אביב־יפו
כתובת:
כל מיני מקומות
בעלים:
עיריית תל אביב־יפו
מידות:
חומרים:
צבע
טכניקה:
ציור
מבנה:
ציבורי
מיקום:
חוץ
יצירה קיימת
כן

ציורי קיר במלחמת עזה

הציור של 4 הגיבורים הצעירים צויר על ציור של DEDE, מימין: בן שמעוני, עוואד דראושה, ענר שפירא, עמית מן.

בן שמעוני חגג במסיבה ברעים ועם פרוץ מתקפת הטרור חילץ את עצמו, אך חזר שלוש פעמים כדי להציל אנשים אחרים. בפעם הרביעית נרצח.

עוואד דראושה בן הכפר איכסאל נהג אמבולנס שהיה פראמדיק בפסטיבל ברעים, עסק עם צוותי רפואה בהצלת חיי הפצועים בעת התקפת המחבלים, עד שנרצח אף הוא.

ענר שפירא לוחם סיירת הנח"ל בילה בפסטיבל ברעים. בזמן מתקפת הטרור נעמד בפתח מיגונית, שבה הסתתרו הרבה חוגגים. הוא תפס את הרימונים שהשליכו המחבלים לתוך המיגונית והשליך אותם החוצה, תוך שהוא נוסך רוגע וביטחון על המסתתרים האחרים. 7 פעמים הוא הצליח, ובפעם השמינית נהרג.

עמית מן הפרמדיקית בחרה להישאר במרפאת קיבוץ בארי ולטפל בפצועים, עד שהמחבלים רצחו אותה. היא שהתה כ־שש שעות במרפאה, ומסביבה פצועים והרוגים, והעניקה להם טיפול ותוך כדי כך ניסתה לקרוא לכוחות הביטחון שיגיעו לחלץ אותם.

 

את הציור של הנשיא ג'ו ביידן ציירה קבוצת גרפיטיוּל לכבוד ביקורו בארץ בזמן מלחמת אוקטובר 2023. הנשיא האמריקני הגיע ארצה כדי לבטא את תמיכתו בעם ישראל ובצה"ל.

רפ"ק שפרה בוכריס, אם לעשרה ילדים, יצאה בשבת בבוקר אל התופת ברעים. במשך שעות, תחת אש, היא ושלושה לוחמים מהיחידה שלה חילצו עשרות צעירים ממסיבת הטבע.

 

מידע נוסף על היצירה
סגור