נגבה

את הפסיפס הכינו בני־המצווה ב־2019 בהנחיית עינב שיפמן.

חלונות אל הקיבוץ

אליסף מיארה (1983) נולד באשדוד, איש חינוך שהיה לצייר קירות. היצירה נעשתה כאחיזת עיניים (Trompe-l'œil). האמן גם צבע כמה מבתי הילדים בקיבוץ (ראו סרטון). זאת ועוד, הוא עוסק בעיטור המיגוניות בעוטף עזה. בתי הילדים. המיגוניות המעוטרות. המיגונית בנגבה.  

פרחים

העבודה הקבועה על קיר מגדל המים "החדש", שהוקם ב־1952 לאחר שהמגדל הישן נהרס במלחמת השחרור, נוצרה לרגל 70 שנה לקיבוץ.

לכל איש יש שם

שתי עבודות ברזל המבטאות את זיכרונותיו של האמן בני הרמן (1938–2002) כילד בשואה. בני הרמן נולד באגר בהונגריה ועלה ארצה ב־1947, ובעקבות אחיו הגדול הצטרף לקיבוץ נגבה. בקיבוץ הוא עבד בכל מיני ענפים, ובהם מפעל "צלפ" לאריזות. כמו כן היה שחקן כדורעף בנבחרת ישראל בשנות השישים.

ציפורים ולבבות

עבודה קהילתית שהוצגה במוזאונים ולאחר מכן חלק מהפריטים הועברו לקיבוץ. הציפורים מעטרות את קיר חדר האוכל הישן, המשמש כיום חדר משחקים לפעוטות. הלבבות שנוצרו במסגרת מיזם "הלב זוכר" של מוזאון ישראל מקשטים את קיר המרפאה.

צורות מופשטות

היצירה נמצאת על קיר המועדון לחבר, שם נהגו הילדים לשחק כשההורים אכלו בחדר האוכל הסמוך. לפי יעקובסון, את היצירה ביצע משה סעידי, איש כפר מנחם.   עוד על היצירה, "חלון אחורי", מיכאל יעקובסון.

צורות צורות על רקע אדום

היצירה עוצבה על מקלט המתפרה – הקונפקציה של הקיבוץ.   עוד על היצירה, מיכאל יעקבסון, "חלון אחורי".    מצב השתמרות היצירה: גרוע.