החורבה

בית הכנסת החורבה מגולל סיפור על בניה, הרס ושיקום, על התמדה, אמונה וגם צדק היסטורי. הכול החל באוקטובר 1700, אז הגיעה לירושלים חבורת עולים מאירופה בהנהגת רבי יהודה חסיד והקימה בית כנסת. באוקטובר 1721 החריבו העות’מאנים את בית הכנסת, והמקום נותר בחורבנו (מכאן כינויו “החורבה”) עד ששופץ ונחנך מחדש ב־1864 – מעשה שנחשב לתחילת הגאולה. … Continued

כמו חרוטות סלע

הציורים נעשו בהשראת חרוטות סלע, שאלפים מהן נמצאות ברחבי הנגב, ונעשו לפי רצונם של התושבים. הציורים נעשו לראשונה ב־2014 וחודשו ב־2019.

נופו של יישוב

ידרנקה שרעבי חברת הקיבוץ ציירה את הציור, והוותיקים חברי כפר גלעדי בנו את הפסיפס בהדרכת אסתי דרור מקיבוץ כפר סאלד.

60 שנה לעמק יזרעאל

הציורים שציירה רותי ליאור, אז חברת קיבוץ תל יוסף יחד עם אסירים מכלא שאטה, שלמדו אצלה בחוג לאמנות בכלא, כבר אינם קיימים היום. הציור השתרע לאורך 500 מטר. הציור נעשה באשליית תלת־ממד, כאילו יוצר מחיצה מן הכלא. בציור יש החלוצים הראשונים בכחול, אחריהם בכתום. יש התפתחות של דורות גם באה לידי ביטוי בצבע. החקלאות התפתחה … Continued

המים טובים לאדם

אומרים שהוא ציור הקיר הגדול בישראל. ציירו אותו 8 ציירים והוא מציג את המנהגים המסורתיים של החברה הערבית הכפרית בבאקה אל־ע'רבייה במאות ה־19 וה־20. כדי לציירו אטמה העירייה את הבריכה בעלות של כמיליון שקלים. סרטון על העיר באקה אל־ע'רבייה ועל הפסיפס.

בין שתי גבעות

פוטוקולאז' של תולדות גבעתיים "בין שתי גבעות" של האמן אורי דושי כחלק מהמיצג האמנותי "בין שתי גבעות" שהוכן לציון 80 שנה לגבעתיים.