שבעת המינים וחרושת

תיק תיעוד.   הפסיפס עיטר את בית מועצת הפועלים של אזור, ומשנהרס הוטל על האדריכל שבנה בתים על האדמה לשלבו באחד הבניינים. השילוב נעשה, אך במהלכו נהרס חלק מן הפסיפס.

לד"ר צנטנר

הפסיפס שופץ לאחרונה (2021), והיום בית הילדים משמש את הקוסמטיקאית של הקיבוץ. הפסיפס נוצר לזכרו של ד"ר צנטנר, רופא הילדים הראשון באילון. הניה מליכסון, על מוציק יואלי האמן.

זיכרון לגוש עציון

יובל נבו: "ישיבת 'אור עציון', באה להנציח את זכר המתיישבים והלוחמים, אנשי תורה ועמל, שנפלו למען נצח-ירושלים במלחמה לשחרור המדינה. נמצאת במרכז החינוכי 'שפיר', בין שני הישובים 'משואות יצחק' ו'עין צורים' אשר נבנו מחדש על-ידי שרידי גוש-עציון" (דע מאין באת 244: "60 שנה ל'ישיבת אור-עציון' – 60 שנה להנצחת גוש עציון במרכז-שפירא"). בישיבת אור עציון, הממוקמת … Continued

כָּל עוֹף כָּנָף לְמִינֵהוּ

הפסיפס מוצב מעל הכניסה למבנה הראשי של חברת "מילועוף", תאגיד הגידול והייצור של מוצרי עוף. בפסיפס שם החברה, סמליה והפסוק "כָּל עוֹף כָּנָף לְמִינֵהוּ" (בראשית א, כב). המעצב הוא כנראה מרדכי (מוציק) יואלי, חבר קיבוץ אילון. הסקיצה לפסיפס שמורה בארכיון קיבוץ אילון. הניה מליכסון, "הצייר ואמן הפסיפסים – מרדכי (מוציק) יואלי.

חד גדיא

היצירה שהביאה את סיפור חד גדיא ברצף, הוצגה באולם מסעדה וככל הנראה לא קיימת היום. התצלומים באתר הם מתוך ארכיון קיבוץ אילון. תמונת הפסיפס השלם היא מתוך קטלוג פרסום של החברה.

אם וילדיה

תמונת אם חובקת שני ילדים מוצגת בטיפת חלב בקריית חיים מזרח. מצורפת כאן גם הסקיצה לעבודה, השמורה בארכיון קיבוץ אילון.   הניה מליכסון, "הצייר ואמן הפסיפסים – מרדכי (מוציק) יואלי.