מספר יצירה: #0408

אמן:
גלעדי אהרן
תאריך:
נושא:
עבודה
יישוב:
חולון
כתובת:
רחוב הי"ד 18 ו־19
בעלים:
פרטית
מידות:
חומרים:
אבן
טכניקה:
תבליט
מבנה:
פרטי
מיקום:
חוץ
יצירה קיימת
כן

דמויות בתבליטים

האמן אהרן גלעדי יצר על הקירות החיצוניים ועל גדר האבן הנמוכה בביתו ברח' הי"ד 19 חולון תבליטים לא־עמוקים. יצירה דומה עשה גם על מעקה מרפסת הבית השכן – מס' 18.

לפי ריאיונות עם האמן המצוטטים בערך הויקיפדיה של בית אהרן גלעדי בחולון:

בית המגורים הקטן בחולון שימש אותו גם כסדנה שהוא צייר בה ויצר. על גג הבית היה "אולם קטן דחוס במאות ציורי שמן כהים, בתמונות שהן צירופים של מחזור תמונות, ואקוורלים בהירים שובי עין. הציורים מתארים משפחות ופועלים ובתים וחצרות וחמורים".

ציורי משפחות היוו את סימן ההיכר של יצירתו, ואהרון גלעדי הסביר זאת ברקע של המשפחה הגדולה בה גדל ואליה התגעגע. "לסבא ולסבתא היו 18 ילדים, היינו 68 נכדים ונינים כשעזבנו את רוסיה, ובתמונות אני תמיד חוזר לתקופה ההיא. עד גיל 14 גרנו בבית הגדול של סבא, חמש משפחות עם כל הילדים. לכן, כשאני פוגש בן אדם אני שואל אותו על המשפחה שלו ומאיפה הם באו". לדבורה ואהרון גלעדי היו שבעה נכדים ושני בנים אשר התגוררו בשכונה. "ליפעת, הנכדה הבכורה, המגלה כשרון לגרפיקה, משמש ביתם של סבא וסבתא גם עיר מקלט והיא זכתה לחדר משלה בביתם"

בנוסף לעבודתו כאמן נרתם אהרון גלעדי בתחילת שנות ה־90 לסייע לעיריית חולון בקליטת העולים החדשים שהגיעו ממדינות ברית המועצות לשעבר. "ראש העיר חולון ביקש ממני לבקר אותם, להמליץ, לעזור. את מבינה? בא בנאדם שמדבר רק רוסית ומרגיש כמו דג על היבשה, לי יש השפה והקשרים, אז נותנים לו את מספר הטלפון שלי ואני עוזר".

 

בנוסף לתבליטים אלה, יצר אהרון גלעדי ציור קיר גדול "יוסף ואחיו" על חזית בית הספר "שלום עליכם" שבצפון העיר חולון.

מצב השתמרות היצירה: דורש התייחסות.

מידע נוסף על היצירה
סגור