מספר יצירה: #3840

אמן:
נובק משה
תאריך:
1985
נושא:
ים, כלי רכב ותחבורה
יישוב:
גרמניה
כתובת:
בעלים:
ממשלת גרמניה המערבית
מידות:
חומרים:
טקסטיל
טכניקה:
אריגה
מבנה:
ציבורי
מיקום:
פנים
יצירה קיימת
לא

מִקְדַּשׁ כּוֹכָבִים כָּל הָעִיר

השטיח הוענק כמתנה מן העיר חיפה לנשיא גרמניה המערבית ריכרד פון־וייצזקר בעת שביקר בארץ. בשוליו הובאו מילים מהשיר "עיר כוכבים" של המשורר ש. שלום: "מקדש כוכבים כל העיר / מזבח קוטר כוכבים / כרמל והדר ומפרץ ורקיע". הוא כתב את זה בשנות החמישים, אז התגורר בחיפה.

 

משה נובק (1930–2012) היה אמן רב תחומי, תושב חיפה, עיצב שטיחי קיר אמנותיים, היה צורף, צייר ופסל. הציג עשרות תערוכות יחיד ברחבי ישראל ובעולם. על פועלו למען עירו, הוענק לו "אות יקיר העיר חיפה".

במשך עשרות שנים יזם ופיתח פעילויות אומנותיות ברחבי העיר חיפה. גייס משאבים לארגון תערוכות בשלושת בתי החולים שבעיר, […] תרם לבתי החולים שטיחי קיר אותם יצר […] עיקר פעילותו התרכזה סביב טיפוח האמנות של שלושת המרכזים הרפואיים הגדולים בעיר […]. במרכז הרפואי "בני ציון" עזר בהקמת האכסדרה לקידום תערוכות אמנותיות. גייס משאבים כספיים ובשיתוף עם הנהלות בתי החולים קיים תערוכות תכופות ואף הקים חוות פסלים לרווחת המבקרים ושוחרי אמנות. […] בשנת 1984 הקים את סדנת היצירה לנעיצת שטיחים אמנות "ארט נובק", כשאחיו ואימו לקחו בה חלק פעיל מאוד. כך נולדה ונוצרה העשייה סביב השטיחים בתנ"ך המצויים בארץ וברחבי תבל, מתוך ויקיפדיה.

אתר האינטרנט של האמן.

סרטים על האמן משה נובק.

מידע נוסף על היצירה
סגור