זרעים

האמנית הרב־תחומית חמדה נתן (1956) יצרה את זה בתקופה שהתגוררה בקיבוץ דגניה א' בשיתוף עם עם ילדי מחזור 1992 כמשימת בר־המצווה שלהם. ביצירה נראים פֵרות המתפקעים ושולחים את זרעיהם לאדמה בדומה לילדים המתבגרים ויוצאים לדרך עצמאית. את החלקים שרפה בתנור שבנתה במו־ידיה ואשר פעל על עצים. האמנית עוסקת בציור ובקרמיקה, בעיצוב תפאורות וגם מלמדת.

קיר המשפחות

הקיר נוצר בידי חברי הקיבוץ ובהנחיית תמר פלג־טל במלאת 110 שנים לדגניה. כל משפחה יצרה אריח עם שם המשפחה ועיטרה אותו באבני פסיפס עשויות קרמיקה.

גלים של חרס

היצירה המתארת את הנוף העוטף את דגניה נעשתה לאחר שיפוץ חדר האוכל ב־1983. אמנית הקרמיקה יוכבד מרקוס לבית וינר (1927) היא בת דגניה א'. היא למדה קדרות אצל הדוויג גרוסמן ואף שימשה כאסיסטנטית שלה בירושלים. בעת לימודי קדרות אצל חנה חר"ג צונץ, פגשה מרקס את יהודית מאיר. בשנת 1958 עברו השתיים לבאר שבע, שם הקימו … Continued

הכשרת הקרקע וייעור

יצירתו של מירון סימה שני קירות קרמיקה, הקבועים על קיר חיצוני באגף כינרת, בית גורדון. ביצירה שתי סצנות ממפעל ההתיישבות: הכשרת הקרקע  "יִ֭רְעֲפוּ נְא֣וֹת מִדְבָּ֑ר וְ֝גִ֗יל גְּבָע֥וֹת תַּחְגֹּֽרְנָה" (תהלים סה, יג), וייעור: "כִי תָבֹאוּ אֶל הָאָרֶץ, וּנְטַעְתֶּם" (ויקרא יט, כג). עבודת הקרמיקה בוצעה במפעל "פלקרמיק".   מצב השתמרות היצירה: טוב מאוד.