סמליל: חותם מגידו וילדים

שי פרקש ומיקה טל, סגרפיטו בישראל דניאל לוי (1939) נולד במרוקו ועלה לישראל ב־1950 והתחנך בקיבוץ הזורע. שם קבע את ביתו. ב־1958 השתלם בלימודי אמנות אצל הצייר יעקב ווכסלר בסמינר אורנים; ב־1964 השתלם בבית הספר הגבוה לציור ע"ש מרגושילסקי. בשנים 1986–1988 השתלם בהדפס משי במכללת יזרעאל אצל דוד הדר. בשנות ה־70 שימש כחמש שנים הצייר … Continued

פרחים ושיבולים

יצירה של נגה פישר חברת הקיבוץ, המורכבת מ־6X4 אריחים בצבע אדום ועוד כמה אריחים על קירות אחרים של המקלט. מצב השתמרות היצירה: היא אינה קיימת.  

פרחים וינשוף

אריחי קרמיקה שיצרה הקרמיקאית חברת הקיבוץ נגה פישר על קיר בית הילדים, ובהם תבליטי פרחים וצורות דמיוניות. תצלום הסטודיו של נגה פישר בעת יציקת משטח בחזיתו.

מעולם הצומח

העבודה שעשתה האמנית חברת הקיבוץ נגה פישר ממוקמת על חזית מקלט בגוש בתי הילדים. היצירה מורכבת ממעגל של 8 מלבני קרמיקה מעוגלי־פינות ועוד ריבוע אחד במרכז, וכל אחד מהם מורכב משישה אריחים קטנים. הנושא הוא מוטיבים מעולם הצומח: רימונים, ענבים, ערער וצמחים לא מוגדרים המוקפים בדמוי־אותיות. כל ריבוע קרמיקה מוקף שרשרת חרוזים תכולים. תצלום הצריף … Continued

סקיצות לתפאורה

תמונות על אריחי זכוכית ירקרקת בגודל 10X10 ס"מ, המסודרות בצורת האות חי"ת. בציורים יש דמויות שהופיעו בהצגה ופריטים שונים כמו מטריות וסוס נדנדה. המבנה המשמש כיום את ארכיון הקיבוץ היה בעבר בית הילדים, והיצירה נקבעה סביב הכיור. האמנית חברת הקיבוץ הייתה צלמת ואף עיצבה בגדים להצגות ותלבושות לשחקנים.

מופשט

היצירה גדולת־הממדים מוצגת על שני קירות של מקלט. עוד מידע על רודא ריילינגר. סרט על רודא ריילינגר. מיכאל יעקובסון, "אני רוצה שזה יהיה חי: יצירות ופסלים של רודא רייליניגר במרחב הציבורי".  

ילד

התמונה המראה ילד או פָליט ממוקמת על קיר בית מגורים בבתים "היגוסלביים", וכיום נותרה תמונה אחת מתוך שתיים. עוד מידע על רודא ריילינגר. סרט על רודא ריילינגר. מיכאל יעקובסון, "אני רוצה שזה יהיה חי: יצירות ופסלים של רודא רייליניגר במרחב הציבורי".

התרנגול

הציור מתאר תרנגול קורא מעל ענף ותרנגולת בורחת מפניו. הקיר שעליו היה הציור המקורי נהרס, והצייר דניאל לוי חבר הקיבוץ שחזר אותו על קיר סמוך בשינויים קלים (התרנגולת קטנה). עוד מידע על רודא ריילינגר. סרט על רודא ריילינגר. מיכאל יעקובסון, "אני רוצה שזה יהיה חי: יצירות ופסלים של רודא רייליניגר במרחב הציבורי".