התלמידים והרב

עבודה גדולת ממדים בכניסה לבית הכנסת המרכזי לעולי תימן "משכן ישראל'. היא מתארת כמה גברים אוחזים בספרים ובמרכזם ככל הנראה הרב. האמן Rybak הוא אלמוני, נראה שעלה לארץ מברית המועצות בתחילת שנות השבעים. יש עבודות קיר רבות שלו בחזיתות בתים, חלקן במשותף עם אמן אחר בשם לנדא, ורובן בשיטת טיח צבעוני או סגרפיטו. רוב העבודות … Continued

מרובעים

העבודה קבועה על קיר בספריית המבוגרים בספרייה העירונית של כפר סבא. הספרייה העירונית שוכנת בבית יד לבנים שבהיכל התרבות העירוני. בכפר סבא יש עוד עבודות של האמן משה סעידי מקיבוץ כפר מנחם. יד לראשוני איכרי כפר סבא. עוד מידע על משה סעידי.

פרחים וצדפים

עבודה המעטרת את גרם המדרגות בכניסה לבית דנאי, ובה ענפים מלבלבים וצדפים. הפרחים צבועים בצבעי אדמה, העלים – לבן או ירוק והצדפים – בחום. בית דנאי הוא בניין משרדים הניצב במקביל לרחוב ויצמן.

יד לראשוני איכרי כפר סבא

העבודה ממוקמת על קיר הצד במרפסת הקומה השנייה של בניין קופת חולים מאוחדת. היא מציגה תבליט של איכר חורש וברקע עץ פרי ובתים קטנים עם גגות משולשים. העבודה בנויה אריחים בצבע חום בגודל 30X15 ס"מ. את העבודה יצר האמן משה סעידי בסדנת הקרמיקה של כפר מנחם. .

אליס בארץ הפלאות

ציור גרפיטי שצייר בהזמנת העירייה האמן מקס רינקה תושב כפר סבא. הצייר צייר סצינה מ"אליס בארץ הפלאות" על קיר מבנה מוארך הפונה לגן שעשועים. בעבר שימש הבניין טחנת קמח ועתידו כיום אינו ברור.

גוונים של כחול וירוק

קיר הנצחה בכניסה לספרייה העירונית, בבית יד לבנים בכפר סבא, שבנוי משני לוחות בשתי הקומות, וכך מתקבל הרושם שזהו קיר אחד גבוה. את הקיר יצרה אמנית הקרמיקה חוה קאופמן   

נוף

את היצירה שמוקמה במבואה לקולנוע חן, הזמינו מנהלי מפעל המים כפר סבא, והאמן אריה שרייבמן תרם אותה להנאת הציבור. את האריחים הוא שרף בסדנה של איצ'ה ממבוש בעין הוד. מצב השתמרות היצירה: המבנה השייך למפעל המים כפר סבא סגור כבר שנים רבות והציבור אינו יכול לראות את היצירה.

לְזַרְעֲךָ אֶתְּנֶנָּה

עבודת מתכת על הקיר החיצוני של בית אברהם, המרכז הקהילתי ליהודי אתיופיה, ובו שמש גדולה מעל שיירה של הולכים במדבר. מתחת כתוב: "זאת הארץ אשר נשבעתי לאברהם ליצחק וליעקב לאמר לזרעך אתננה" (דברים לד, ד), ולמטה כתובים שמות הנספים במסע מאתיופיה דרך סודן.

נווה יאיר

על גדר מעוגלת של בית יש יציקת אבן ובה מתואר גזע עץ ללא ענפים ועלים וכתוב "נווה יאיר". מאחוריו קשת בענן וסביבו פרחים. היצירה מוקדשת ליאיר הכטר שנפל ב"מבצע חורב" בנגב 1948.