מנורה ודמויות

רחמים טלבי (1943–) חבר קיבוץ כפר מכבי, שבמקצועו הוא מסגר, יוצר תבליטים ופסלים ממתכות שהוא ממחזר. בעברו היה שחקן כדורגל בנבחרת ישראל. אפשר גם לצפות בפסלים שלו המוצגים בגינת ביתו. על רחמים טלבי, ויקיפדיה….
להמשך קריאה

פאב אוסישקין

אלעד בן־אריה קיבל על עצמו לנהל את הפאב, ויצר אז את השלט. את הדמות העתיק למתכת מהסמל של הפאב (יצירתו של גולן תורג'מן). את האותיות חתך אמן הקרמיקה משה סעידי….
להמשך קריאה

מרובעים

"הם מאד שמורים. אספר לך מה לא שמור וזו עבודה שלי בתוך אחד האולמות במרכז ז’ראר בכר בירושלים. בשעתו הלל שוקן שיפץ את אחד האולמות והוא ביקש ממני שאעשה עבודה. עשיתי תבליטים מנירוסטה שהיו על הקירות…
להמשך קריאה

מטבעות

מסך נירוסטה המפריד בין דלפק הפקידים לקהל הותקן באפריל 1965.  על המסך סמלים מסוגננים של מטבעות ישראליים. מצב השתמרות היצירה: מיקומהּ אינו ידוע….
להמשך קריאה

מטבעות ואנשים

מצב השתמרות היצירה: כשנסגר הבנק בתחנת אגד, התבליט הוסר ולא ידוע מה עלה בגורלו.   עוד על האמן אבנר בר־חמא; ספר אמן: הר–שדה–בית. קטלוג, אבנר בר־חמא….
להמשך קריאה

השלושה

על הלוח נראתה הספינה וליד נחרטו שמותיהם של 21 הנספים, ובהם רב־החובל אברהם הראל. על מסגרת העץ חרט האמן את המילים הראשונות של "הקדיש". כרגע לא ידוע היכן הלוח.   לוח זכרון לשכת הספנות, 28 באוגוסט…
להמשך קריאה