הרבי מלובביץ'

סברס הוא הכינוי של נתן סיגל אטאבייב, יליד באר שבע, אומן קעקועים המוכר באזור הדרום והמרכז. התמחותו היא בקליגרפיה, פורטרטים וציורי קיר בסגנון ראליסטי.

דיוקן

הדיוקן הוא של אריאל־אריה ויזל (1978–1997), בנם של אילנה ומשה אשר מת במהלך שירותו הצבאי. הוריו הזמינו את הצייר אבי נחמיאס לצייר את דיוקנו על קיר ביתם בבאר יעקב. סיפור חייו של החייל, אתר "יזכור".

דיוקנאות ודינוזאורים

שרה מלצר (1928–) נולדה למרדכי  ומלכה ויינפלד בסונץ' שבפולין ואחרי מלחמת העולם השנייה ב־1948 עלתה לארץ במסגרת גיוס חוץ לארץ. את דרכה המקצועית החלה כמורה לילדי עולים במעברת טירת כרמל ובו־בזמן למדה בסמינר למורים ולגננות (1950–1954). אחר כך עבדה כמורה בחינוך יסודי בבתי ספר בחיפה (1954–1968), ובשנים אחר כך (1969–1973) פעלה בצוות "מורים מנחים" בבתי … Continued

שלושה דיוקנאות

דיוקנאותיהם של רוזה פארקס, נלסון מנלה ומהטמה גנדי – מנהיגים שפעלו נגד גזענות ואפליה, צוירו על קיר השכונה המערבית בדליית אל־כרמל. הדמות הרביעית והלא־ידועה מסמלת את "המהפכן" העתידי, זה שעדיין לא הגיע. הצייר הוא בן הכפר המהנדס שפיק כמאל, שחי כיום בארצות הברית.

שפינוזה

מצב השתמרות היצירה: הציור הולך ודוהה וב־2022 כמעט אינו נראה על המדרגות.

נעמי שמר

דיוקנה של נעמי שמר הוא פרט מן התערוכה "נקודות לדמותם" לרגל 70 שנה למדינת ישראל. הדיוקנאות של כלות וחתני פרס ישראל שעיבדה עינת שטקלר לתמונות מפוקסלות, הוצגו בבנייני האומה. סרטון על תהליך היצירה.