חנה לוין

חנה לוין (1897–1985) כיהנה כראש עיריית ראשון לציון בשנים 1956–1960 והייתה הראשונה שנבחרה לתפקיד זה. שירתה בחיל העזר לנשים של הצבא הבריטי ואחר כך כקצינת גיוס ראשית של חיילות לשירות חיל הנשים. מילה שורה של תפקידים בויצ"ו.

דיוקן בן־גוריון באבן

ב־1964 השתתף בארוחה לכבוד פולה ודוד בן־גוריון שהתארחו בגלי כנרת. שמואל בן־עמי אז סיים קורס טבחות בבית יורדי ים בחיפה, שם הכשירו שפים לאוניות צים. כך התחבר לו המקצוע עם הפסל. האתר של האמן.  

ראש ושיירת גמלים

סולומון סוזה (1993) הוא אמן רחוב בריטי־ישראלי שנודע בעיקר בזכות תרסיס ציורי הדיוקנאות של דמויות בנות זמננו והיסטוריות על גבי כמה מאות מתריסי המתכת בשוק מחנה יהודה.   ציורי הקיר הם חלק מהמתחם של התחנה הישנה בירושלים. על מבנה הסילו – שם אוחסן הדלק לרכבת צויר ראש וסביבו קרני שמש, ועל קיר ליד צוירה שיירת … Continued

פסיפסים בגן נר

יצחק חצרוני (1910–1990) הוא נולד באנסבאך בגרמניה להוריו לודוויק ובאבט, שהיו להם עוד 4 בנים ובת.  אביו היה תעשיין אמיד התנגד חריף לציונות. יצחק למד בבית ספר ראלי, שם נתקל באנטישמיות, והגיב על כך בכעס. עם סיום בית הספר היה אמור להכשיר עצמו להמשך בעסקיו של האב, אך החליט לנסוע לנירנברג, למד שם ועבד במסחר. … Continued

אנדרומדה – נטע ברזילי

פסיפס בדמותה של הזמרת נטע ברזילי כאנדרומדה המיתולוגית העשויה מפקקים של בקבוקי בירה. זהו פסיפס פקקי הבירה הגדול בעולם בפינת הרחובות יהודה הימית ודולפין בעיר תל אביב־יפו. עוד מידע.

סולל בונה

יצירה שנהרסה ב־1991 בתחנת הכרמלית סולל בונה (כיום תחנת הדר־עירייה).