רשמים יפו ד'

המאיירת רקפת כנען הגיעה לשכונה כחלק מקבוצת המאיירים שערכו סיורים ומפגשים עם דמויות שונות מן השכונה וביקשו לצייר באיור  רגע אחד או סצנה אחת המאפיינת את השכונה ואת תושביה. על גדר פרדס אבו סיף ציירה האמנית…
להמשך קריאה

העיגול של נהלל

את הפסיפס הכינו ביוזמת תמי לוז־גרבר ובהנחיית האמנית דליה גרוסמן בני הנוער (ט–יא) מן המושב בשיתוף עם בני נוער מאן ארבור (ארה"ב) במסגרת מיזם "שותפות 2000"….
להמשך קריאה

אהבת הארץ

נתנה אב נולדה בישראל בחג הביכורים (1944–). עד גיל שש חייתה המשפחה בירושלים ושם חוותה את מלחמת השחרור והמצור. אחר כך גדלה בקיבוץ נען. קרמיקה למדה בארץ אצל יוסף בלומנטל ואחר כך במינסוטה. מאוחר יותר המשיכה…
להמשך קריאה

תבליט מתכת

בית צים היה בניין משרדים שהוקם ב‏־1958 בתכנון האדריכל דב כרמי. בפברואר 1966 נשרף הבניין, וכנראה שגם יצירות האמנות שבו נהרסו אז….
להמשך קריאה

מפת אשדוד

סרטון על היצירה. את הציור ציירו עובדים מצטיינים בעיריית אשדוד בהנחיית האמן האשדודי דודי שובל החותם על יצירותיו בכינוי OneLove….
להמשך קריאה

בשורה ומפה

לדברי האמניות: העבודה, שהיא הראשונה ביצירות התערוכה "סירין וציפורים נודדות" שהאמניות הציבו על ביתן, עשויה שתי ציפורים מהמיתולוגיה הסלווית, שפניהן אנושיים. אלה ציפורי גן העדן – סירין היושבות על עץ תפוח פורח, שהוא כנראה עץ הדעת….
להמשך קריאה