מישהו לרוץ איתו

עוד מידע על המיזם. ביוזמת עיריית ירושלים הופק "עיר סיפור #3" מסלול סיור אמנותי לפי ספרו של דויד גרוסמן "מישהו לרוץ איתו". המסיירים מוזמנים להצטרף לגיבורי הספר – תמר, אסף והכלבה דינקה – ולעבור במקומות, שהעלילה…
להמשך קריאה

90 שנה לכפר מסריק

חברי כפר מסריק יצרו את הפסיפסים על שולחנות הבטון בכניסה למועדון בהנחיית האמנית דלית בן־שלום. בתמונות רואים את החקלאי ויבולו, רוקדים ריקודים סלוניים, טיול בשבת בבוקר, ספרים, ציירת, שחקני כדורסל….
להמשך קריאה

דיוקנאות סופרים עבריים

המעצבת הגרפית רוני קארפ (אז סטודיו "אליפסה") עיצבה את דיוקנאותיהם של הסופרות והסופרים, מימין: יוסף חיים ברנר, רחל בלובשטיין, שאול טשרניחובסקי, לאה גולדברג, יורם קניוק….
להמשך קריאה

נבל, ספר וצמח

נראה שהפסיפס הוא מעשה ידיו של אליעזר אנסקי, אבל אין חתימה. לדברי בנו אלכס אנסקי, הסגנון של היצירה ודרך חיתוך האבנים מאפיינת את עבודותיו של אביו….
להמשך קריאה

שים ספרים חבריך

הפסיפס נעשה לזכר אביה של האמנית בתיה לנין בהשתתפות בני משפחתה, והיא שיבצה בו את  זגוגיות משקפיו. הציטוט "שים ספרים חבריך, רעה בגניהם ולקוט שושניהם" הוא מפי יהודה אבן תיבון….
להמשך קריאה

עולם ומלואו

האמן דן לבני שהיה מורה בבית הספר עירוני ה' צייר את הציור בצבעי אקריליק על קיר בטון בסיוע תלמידיו. דן לבני תושב חיפה הוא יליד קיבוץ מעוז חיים. הוא בוגר האקדמיה לאמנות בצלאל בירושלים, ובמשך השנים…
להמשך קריאה