קיר התורמים

האמן הרב־תחומי לביא צרפתי עובד בפח שהוא מקפל ועליו מדבקות צבעוניות שהוא מעצב. קיפולי הפח הם הלוח להנצחת התורמים לבית החולים אלין.

חומה ומגדל

יחזקאל פרנקל נולד בעיר לוטוביסקה בגליציה (פולין). במלחמת העולם הראשונה עבר עם בני משפחתו להונגריה ולצ'כיה, ועם סיומה הם השתקעו בעיר רישא. מגיל 13 היה חבר בשומר הצעיר בעיר, והחליט ללמוד נגרות. בגיל 18 הצטרף לפלוגה המקצועית של קיבוץ "מסד" בלבוב, וב־1933 עלה עם חבריו ארצה, עבד בתחילה בפרדס בנקודה הזמנית שבה ישבו חברי הקיבוץ … Continued

החמסה

  נשים מקיבוץ מצר ומן הכפר הסמוך לו מייסר יצרו כל אחת מהן חמסה, והחמסות הודבקו על משטח אחד. היצירה נתלתה במזכירות הקיבוץ. את העבודה הנחתה האמנית דניז פילייז.

עץ

המורה לאמנות בבית הספר ענת גולדשטיין בשיתוף עם מורה לאמנות מאטלנטה (במסגרת "שותפות 2000") ציירו כל אחת מהן עם תלמידיהן עץ על קנווס ואחר כך הדביקו עליו אלמנטים שיצרו בשני המקומות: ילדים מגיני דוד, כפות ידיים.

קיר מעוטר

  את היצירה עשה אמן מדנמרק במסגרת הביאנלה לקרמיקה בבאר שבע 1995, והיא עיטרה קיר בבניין משרד החינוך בבאר שבע. את האריחים ייצרו בבית החרושת "חרסה".   מצב השתמרות היצירה: היצירה נהרסה, כאשר נהרס הבניין, אף שהיו אנשים שלחמו למען שימורהּ.